Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kopiowanie ogonów

Re: Kopiowanie ogonów 12 lata 5 miesiąc temu #2677

• Ania
  • Ania Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 1
Ja rozumiem, że przepisy w Polsce są nie precyzyjne. Gdyby były precyzyjne na rzecz zakazu kopiowania - ZKwP byłby zobowiązany odmówić odebrania miotu z kopiowanymi ogonkami. Tak mi się wydaje.
W swym poście chciałam przedstawić opinię kierownika sekcji wyżłów - jasną i precyzyjną, która mnie zaskoczyła.
A co do przepisów - moja wet powiedziała, że ona odmawia cięcia z powodu zakazu i pisma w związku z powyższym od Głównego Lekarza Weterynarii.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Kopiowanie ogonów 12 lata 5 miesiąc temu #2678

• szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
Opinia pani Agnieszki jest jej prywatną opinią, w pracy dla Związku musi się kierować regulaminami Związku. To wszystko.

I jeszcze jedno. ZKwP nie jest organem, która sprawuje nadzór nad przestrzeganiem przepisów o ochronie zwierząt, także nad tym, czy ktoś ma kopiowane zwierzę czy nie. Taki nadzór sprawuje wyłącznie Inspekcja Weterynaryjna.
Owszem ZKwP jako organizacja społeczna mogłaby teoretycznie współdziałać z Inspekcją Weterynaryjną w sprawowaniu nadzoru, gdyby jej statutowym celem działania była ochrona zwierząt, ale nie jest, ponieważ nie tym zajmuje się ZK.
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/

Re: Kopiowanie ogonów 11 lata 10 miesiąc temu #3615

• luzak
  • luzak Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Oklaski: 0
Witam. Jestem tu nowy.
Mam tak? opini?. Co do artyku?u pana Borzymowskiego, podzielam Wasz? opini?. Podzielam tez stanowisko Pani Agnieszki. ZKwP zobowi?zany jest do przestrzegania prawa polskiego.
Kwartalnik s?u?by prokuratorskiej, PROKURATOR nr 3-4 / 2009 r., ust?p 4.
http://lex.pl/czasopisma/prokurator/3-4_09_art07.pdf

Re: Kopiowanie ogonów 11 lata 10 miesiąc temu #3616

• szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
Wątki dotyczące kopiowania ogonów i uszu na różnych forach miewają nawet po kilka tysięcy postów. Słowotok obu stron sporu niczego nie zmienia i niczego nie wnosi. Dopóki w Polsce nie będzie ustawy, w której jasno nie zostanie napisane, że "nie wolno kopiować ogonów i obcinać uszu psom", dopóty będziemy przerzucać się argumentami.
Dyskusję na temat kopiowania ogonów można uznać za kompletnie jałową, ponieważ obie strony dysponują szeregiem argumentów nie do obalenia.
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/

Re: Kopiowanie ogonów 11 lata 10 miesiąc temu #3617

• luzak
  • luzak Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Oklaski: 0
Prawdą jest, że tego problemu nie rozwiąże się podczas dyskusji na forach. Wśród hodowców ZK wiedza o stosowaniu prawa jest szczątkowa, niestety, stąd i trudność przekonania drugiej strony. Z tym „szeregiem argumentów nie do obalenia” za kopiowaniem, to bym jednak nie przesadzał. Poproszę chociaż trzy przykłady takich argumentów, przyzwoitej wagi.
Zmiana ustawy to lata świetlne. Istnieje dużo prostszy sposób zbadania legalności kopiowania: lekarz weterynarii kopiuje ogon/uszy w obecności ludzi np. z TOZ. Zabieg jest nagrywany i nagranie kieruje się do policji. Policja bada sprawę. Wynik jest w kilka miesięcy. Wiarygodny. Jak do tej pory nie słyszałem aby którykolwiek z wetów zgodził się na taki eksperyment, co więcej, żaden nie przyznał się do kopiowania. I to jest też dowód. Prawda?

Re: Kopiowanie ogonów 11 lata 10 miesiąc temu #3619

to żaden dowód a tylko powód do powstawania "szarej strefy" doskonale obcinają ogony hodowcy i weterynarze w domu hodowców, tak było i będzie do chwili jak pisała Ewa ustawy regulującej tę kwestię, a swoją drogą szkoda, że nie pokazujemy ilości obcinanych ogonów w wieku dorosłym, poważnej i bolesnej operacji.... powinny być dołaczone fotografie dlaczego ogon trzeba było obciąć ......,
Czas generowania strony: 0.115 s.