Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: zakup pieska

zakup pieska 9 lata 1 miesiąc temu #7536

  • pkasia
  • pkasia Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 7
  • Oklaski: 0
Witam. Zamierzamy kupić Weimarka. Mieszkamy w mieście ale pasją Męża jest jazda na rowerze, do której chce przekonać także pieska :)
Mam pytanie czy to prawda, że w sprawdzonych hodowlach ( także polecanych na tym forum) ostatnie pieski, które rodzą się w miocie są trosze bardziej spokojne i leniuszkowate ;) ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zakup pieska 9 lata 1 miesiąc temu #7537

  • nichya_nazir
  • nichya_nazir Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 1
Witam,
Powiem tak - w przypadku wyżłów trudno o psa choć trochę leniwego, to nie ten typ. Zatem twierdzenie, że pierwszy czy ostatni piesek będzie bardziej leniwy jest po prostu jakimś mitem. :)
Tak poza tym, forsować psa przy rowerze będzie można dopiero po ukończeniu jego rozwoju, także fajnie byłoby zastanowić się jakie inne aktywności będzie można mu zaoferować, bo dla zdrowia (także psychicznego) powinny być one różne.

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniany: 9 lata 1 miesiąc temu przez nichya_nazir.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zakup pieska 9 lata 1 miesiąc temu #7538

  • pkasia
  • pkasia Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 7
  • Oklaski: 0
Bardzo dziekuje za odp. W sumie tak myslalam☺ maz w "mlodosci" mial wyzla i wie jaka to rasa i jakie ma wymagania ale teraz mamy 2 dzieci i ja troszke sie waham
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zakup pieska 9 lata 1 miesiąc temu #7539

  • Pat
  • Pat Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 32
  • Oklaski: 0
Zdarzają się bardziej leniwe egzemplarze :P Mój pies jest strasznym śpiochem i uwielbia spać zwłaszcza rano. Zawsze trzeba ją wyciągać na spacer i jest przeszczęśliwa jak już może wrócić na swoją kanapę i dalej spać. Poza tym w mieszkaniu dorosły pies jest spokojny i nieabsorbujący. Natomiast faktycznie na spacerach jest szaleństwo :) Zresztą w okresie szczenięcym też nie było tak różowo....
Jeżeli zdecydują się Państwo na pieska proszę w sposób przemyślany wybrać hodowlę. Wydaje mi się, że doświadczony hodowca wybierze szczeniaka o mniejszym temperamencie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zakup pieska 9 lata 1 miesiąc temu #7540

  • szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
Dwie małe uwagi na przyszłość - Pies biegający przy rowerze nie powinien biegać po asfalcie. Z dwóch powodów, zbyt twarde podłoże, zbyć wysoka temperatura w lecie.
Z dziećmi trzeba udać się do hodowli wyżłów weimarskich i porządnie "wytarzać" je w psiej sierści :)
Przy najdrobniejszych oznakach alergii choćby kontaktowej należy z zakupu psa zrezygnować.
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): pkasia

zakup pieska 9 lata 1 miesiąc temu #7541

  • pkasia
  • pkasia Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 7
  • Oklaski: 0
Dziękuje za uwagi:)
Co do alergii to dzieci maja kontakt z pieskami i żadnych niepokojących objawów nie zauważyłam. Młodsza córka czuje respekt przed pieskami ale przychodzi do nas pani z pieskiem z dogoterapii i wyniki obserwacji ma jedne - dziecko nie czuje lęku przed psami ale podchodzi do nich z rezerwą aby po kliku minutach, jak pozna piska, to staje się on jej przyjacielem :) Poza tym obie córki bardzo chcą pieska a i my z Mężem zawsze w domu mieliśmy psiaki:) Jednak tak jak zostało wcześniej napisane przed ostateczną decyzją o zakupie i wyborze hodowli w pierwszej kolejności wybierzemy się do niej z wizytą :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.113 s.