Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Psie przedszkola, szkolenia w Poznaniu.

Re: Psie przedszkola, szkolenia w Poznaniu. 8 lata 3 miesiąc temu #6611

• Maag
  • Maag Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Oklaski: 0
Oj tak tak, święta prawda....sama to teraz ćwiczę na własnej skórze. Byliśmy w psim przedszkolu i na kursie posłuszeństwa a teraz w polu musimy wykonać podwójną robotę bo pies chce pracować ze mną a nie do końca sam, choć z każdym wyjściem jest coraz lepiej . Psie przedszkole jest fajne pod kątem socjalizacji, czy nauki poprzez zabawę. Nam dużo pomogło. Pracę w polu też Ci gorąco polecam bo to jest to do czego ten pies został stworzony i to widać gołym okiem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Psie przedszkola, szkolenia w Poznaniu. 8 lata 3 miesiąc temu #6610

• szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
Na ogół szkolenie typu "owczarek niemiecki" stoi w sprzeczności z wymogami prób polowych. W szkoleniu typu ON chodzi o maksymalną karność psa, trzymanie sie blisko przewodnika, nie podejmowanie żadnych samodzielnych działań bez wydania komendy. W próbach polowych chodzi o to, aby pies wykazał się maksimum samodzielności, nie był w 100% zorientowany na przewodnika, ale na własnej pracy, daleko odbiegał od przewodnika.
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/

Re: Psie przedszkola, szkolenia w Poznaniu. 8 lata 3 miesiąc temu #6613

• derbich
  • derbich Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
Witam,
Muszę się zatem dobrze zastanowić, czy robić te próby polowe. Raczej zależy mi na tym, by był "usłuchanym" psem. Mieszkam co prawda przy lesie (wielkopolskim parku narodowym) ale myśliwym nie chcę zostać :-) Sprawa, jak napisałem wyżej wymaga przemyślenia.
pozdrawiam,
Michał D.

Re: Psie przedszkola, szkolenia w Poznaniu. 8 lata 3 miesiąc temu #6617

• Apoteoza
  • Apoteoza Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 1
trzeba tez dodać, ze na próbach oceniane jest też posłuszeństwo. Mimo, ze pies odbiega od przewodnika na zawołanie powinien bez ociągania powrócić.
Swoją drogą ja nie wyobrażam sobie wyżła , który nie ma możliwości swobodnego biegania np. po polach oczywiście bez takich przypadków jak gonienie saren czy innych zwierzaków. Moim skromnym zdaniem szkolenie użytkowe ma sporo zalet, a właściciel wcale myśliwym być nie musi:).

Re: Psie przedszkola, szkolenia w Poznaniu. 8 lata 2 miesiąc temu #6742

• MichalH
  • MichalH Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
Cześć
Ja też z Poznania no więc na przedszkole chodzimy na cytadele prowadzi je Pan Piotr w weekendy nazwiska zapomniałem ale facet jest pro, mega dobry ma podejście i nadaje się do tego. My z korkiem najczęściej wodziczka, Sołacki i cytadela także jak coś daj znać niech się psiaki wybiegają ;)
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.086 s.