Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pierwsza cieczka

Pierwsza cieczka 10 lata 4 miesiąc temu #6720

  • Dargento
  • Dargento Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 2
  • Oklaski: 0
Dzisiaj moja Fanta dostała pierwszą cieczkę :( Czym ona się będzie różniła od kolejnych? I czy mam coś robić konkretnego, w sensie np. jakieś inne chwilowe żywienie czy coś czy nic specjalnego nie robić? Ile może trwać?
Pozdrawiam,
Agata Owczarska
www.fantasiasapore.jimdo.com
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Pierwsza cieczka 10 lata 4 miesiąc temu #6722

  • Lucyna
  • Lucyna Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Oklaski: 0
Standardowo cieczka trwa ok. 3 tygodni.
Można ją podzielić na etapy, ok 1,5- 2 tyg występuje faza rujowa.
I wtedy należy na sukę szczególnie uważać, może przy pierwszej cieczce nie będzie to tak wyraźne, ale przy następnych już na pewno, bo suczka będzie "bardzo chętna" i łatwo o wpadkę.
Sunia, na początku prawdopodobnie będzie odganiać nachalne psy, ale z każdą kolejną cieczką to może się zmieniać.

Jeśli chodzi o żywienie, nic nadzwyczajnego się nie dzieje toteż diety nie trzeba zmieniać, możliwe, że suczka będzie miała większy apetyt, absolutnie nie zwiększać dawki, można ją nawet lekko obciąć i radzę omijać podczas głaskania okolice sutków, nie należy ich nadmiernie pobudzać (łatwo o ciążę urojoną).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Pierwsza cieczka 10 lata 4 miesiąc temu #6724

  • szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
Na sukę należy szczególnie uważać od pierwszego dnia, zwłaszcza jeżeli z cieczkami jako takimi nie mamy doświadczenia, plus jeśli to pierwsza cieczka i nie wiadomo czego się spodziewać. Są suki gotowe do krycia w 13 dniu, w 26 i w 5-tym. Więc oczy dookoła głowy, gacie na tyłek w domu i nie spuszczać ze smyczy na dworze.
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Pierwsza cieczka 10 lata 4 miesiąc temu #6738

  • sylrwia
  • sylrwia Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Oklaski: 0
Uważać nawet na własnym prywatnym podwórku są psy które potrafią niczym kot po płocie chodzić tudzież podkop zrobić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.119 s.