Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: odczyn poszczepienny

odczyn poszczepienny 9 lata 11 miesiąc temu #7028

  • Skandal
  • Skandal Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Oklaski: 0
Witam Klubowiczów,
nasz Skandal miał 20.03.2014 drugie szczepienie. Niestety weterynarz podał mu szczepionkę z innej firmy niż pierwsze. Po około 2h opuchł mu cały pyszczek. Wiadomo -moja reakcja była natychmiastowa - wróciłem z psem do tego samego weterynarza - dał mu 5 zastrzyków odczulających - zadziałały!
Pech chciał, że po upływie tygodnia w miejscu gdzie były robione zastrzyki wyskoczyła mała gulka. Po kolejnych 4 dniach - z gulki zrobiła się piłeczka. Nie zważając na nic - ponownie powróciłem do weterynarza. Tym razem stwierdził, że to odczyn poszczepienny i podał mu kolejny zastrzyk pod "gulkę". Nie ukrywam, że martwi mnie to. Czy Wasze pupile też miały z takim odczynem do czynienia? Poniżej zamieszczam zdjęcie.
Z góry dzięki za odpowiedzi
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: odczyn poszczepienny 9 lata 11 miesiąc temu #7029

  • goa
  • goa Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 2
  • Oklaski: 0
Mój też tak ma, ostatnio po serii zastrzyków takie gule mu powyłaziły, po jakimś czasie same zeszły (w międzyczasie zmieniły trochę strukturę - zrobiły się twardsze). Więc myślę że nie ma się czym martwić, tym bardziej że wet wdział.

Ad zastrzyków mój kiedyś dawno temu miał taką gwałtowną reakcję na jakiś zastrzyk witaminowy (combivit jeśli dobrze pamiętam) - wyszłam od weta a jemu spuchł mu cały pysk, głowa, wyglądał jak shar pei. Dostał wtedy zastrzyk z adrenaliny.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: odczyn poszczepienny 9 lata 11 miesiąc temu #7031

  • szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
Takie "gule" po szczepieniach i zastrzykach sa dla weimarów typowe.
Dobrze to troch? rozmasowywa?, najcz??ciej znikaj? same, czasami malej? i zostaje ma?e zw?óknienie. Je?eli ma si? dobrego weta to ewentualne zastrzyki (g?ównie antybiotyki) lepiej dawa? w inne miejsca ni? kark.
Co do leczenia takich odczynów wklejam wypowied? dr Kijewskiej:
Najcz??ciej najlepszym lekiem na odczyny jest herbatka z melisy wypita przez w?a?ciciela, gdy? przewa?aj?ca wi?kszo?? odczynów nie jest gro?na i po jakim? czasie (niestety do?? d?ugim) sama znika, zostawiaj?c po sobie ?lad w postaci zw?óknienia, czyli niewielkiej, wyczuwalnej pod palcami podskórnej blizny albo nie zostawiaj?c ?ladu w ogóle.
Istniej? ró?ne metody wspomagania gojenia si? odczynów: ma?ci i p?yny ze sterydami, rozgrzewaj?ce opatrunki, ok?ady z Altacetu, ale ich skuteczno?? ogranicza si? raczej do uspokojenia sumienia opiekunów.
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: odczyn poszczepienny 9 lata 11 miesiąc temu #7043

  • Skandal
  • Skandal Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Oklaski: 0
Dziękujemy za odpowiedzi. Czekamy aż zacznie zanikać :) na całe szczęście naszemu pupilowi nie przeszkadza :)
pozdrawiamy Aga i Marcin
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.114 s.