Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: ENOSTOZA

ENOSTOZA 7 lata 9 miesiąc temu #7777

  • Marika
  • Marika Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Eragon Silvery Passion
  • Posty: 17
  • Oklaski: 0
Witam forumowiczów,
bardzo proszę o pomoc i opinię. W przyszłym tygodniu odbieram z hodowli szczeniaka, samca będzie miał 12 tygodni. Musieliśmy poczekać na wyrobienie paszportu, bo mieszkam za granicą.
W tym tygodniu właścicielka zauważyła, że pies jest trochę osowiały i stwierdziła, że ma temperaturę. Nie było problemu z apetytem, ale pies nie chciał się bawić tylko leżał. Po natychmiastowej wizycie u wet. ten stwierdził, że jest to najprawdopodobniej młodzieńcze zapalenie kości ENOSTOZA. Poprosiłam o rtg, wczoraj miał robione i jest czyste, nic nie wykazało. Pies dostał leki przeciwzapalne i już na drugi dzień było lepiej, dziś już normalnie chodzi. Wet kazał pilnować, żeby się nie przeciążał. Dziś miał robione badanie krwi m.in na potas i fosfor, wyniki będą w piątek.
Proszę o radę czy jeśli jest to enostoza, to czy to minie, jak poważne jest to schorzenie.
To będzie mój pierwszy weimar i nie chciałabym kupić psa, który będzie wciąż chorował. Ponadto mam plany wystawowe, czy ta choroba może go w jakiś sposób zdyskwalifikować?
Wet mówił, że to choroba młodzieńcza i mija. Czy tak właśnie jest? Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Kogo się poradzić?
Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ENOSTOZA 7 lata 9 miesiąc temu #7778

  • Marika
  • Marika Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Eragon Silvery Passion
  • Posty: 17
  • Oklaski: 0
Dziękuję za wszelkie porady i sugestie.
Ostatnio zmieniany: 7 lata 9 miesiąc temu przez Marika.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

ENOSTOZA 7 lata 9 miesiąc temu #7779

  • Apoteoza
  • Apoteoza Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 3
  • Oklaski: 1
Skoro rtg jest czyste nie jest to enostoza, która się tak między innymi diagnozuje. Psiak poza tym za młody na ta chorobe.Na moje oko albo w czasie zabawy się uderzył albo nadwyrezyl. Być może zrobił się mały stan zapalny i stąd temperatura.
Nie doszukiwalabym się tu poważnych chorób.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marika

ENOSTOZA 7 lata 9 miesiąc temu #7780

  • Marika
  • Marika Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Eragon Silvery Passion
  • Posty: 17
  • Oklaski: 0
Chciałam napisać jak cała historia się skończyła. :)
Okazało się, że jest tak jak napisała Pani z hodowli Camaxtli to był tylko drobny uraz, którego piesek nabawił się podczas zabawy z siostrą. Wet trochę za szybko postawiła diagnoę- Enostoza, która wprowadziła zamieszanie i spanikowałam, ponieważ to będzie mój pierwszy weimar.
Chcę także podziękować Pani Beacie, właścicielce hodowli, która zachowała się bardzo odpowiedzialnie i profesjonalnie i pomimo kompletu badań i czystego rtg udała się do ortopedy żeby potwierdzić ostatecznie, że piesek jest zdrowy :cheer:
Teraz tylko pozostaje cieszyć się weimarkiem. :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.107 s.