Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Cherry eye

Cherry eye 14 lata 1 miesiąc temu #2332

  • Dominika
  • Dominika Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Oklaski: 0
Hej,

to moj pierwszy wpis na tym forum, wiec witam wszystkich szczesliwych posiadaczy weimarow bardzo serdecznie.
Pisze do Was, bo nie wiem co dalej robic z oczkami mojej Salsy.

Podejrzewam, ze ma chorobe trzeciej powieki, tzw. Cherry eye.
Przeszukalam internet wzdluz i wszerz i szczerze powiedziawszy jej oczka nie wygladaja jednak na klasyczne Cherry eye, tylko tak jakby ta 3 powieka nie dokonca opadala do lini dolnej powieki. (Nie ma tam zadnej wypuklej "kulki", tylko odslonieta trzecia powieka nachodzaca za bardzo na oko).
Moze poprostu taka ma Salsa urode... i nie mam sie czym martwic.
Z drugiej strony, jesli moze to doprowadzic do jakis powiklan, chcialabym jak najszybciej temu zaradzic.

Prosze Was bardzo o porady. Bede wdzieczna za kazda opinie...
Ponizej zalanczam fotki Salsy.
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Cherry eye 14 lata 1 miesiąc temu #2333

  • tomaszek
  • tomaszek Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Oklaski: 1
Proponuj? odwiedzi? t? przychodni?:

http://www.garncarz.pl/

Pozdrawiam,
T.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Cherry eye 14 lata 1 miesiąc temu #2334

  • Dominika
  • Dominika Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Oklaski: 0
Dziekuje za rade...
Problem w tym, ze mieszkamy na stale w Szwecji.
Zapisalam ja do tutejszego okulisty, ale musimy poczekac na wizyte jakies 3-4 tygodnie. A ja... strasznie sie o nia martwie..
Jestem ciekawa, czy ktorys z waszych czworonogow mial podobny problem?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Cherry eye 14 lata 1 miesiąc temu #2335

  • tomaszek
  • tomaszek Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Oklaski: 1
Napisz maila do doktora Garncarza, może coś Ci podpowie. ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Cherry eye 10 lata 5 miesiąc temu #6638

  • derbich
  • derbich Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Oklaski: 0
Witam,
Minęło już kilka lat od ostatniego postu ale jestem ciekaw jak się skończyła ta sprawa z okiem? Pytam, bo mój weimar łzawi z prawego oka i jak był mniejszy to czasem ta powieka zostawała mu tak samo jak na zdjęciach powyżej. Teraz już jest ok, oprócz tego łzawienia..
Konsultowałem sprawę z weterynarzem, który to na początku zalecił przecieranie oka ostudzoną herbatą a jak to nie pomagało to przepisał krople Dicortineff. Krople podaję dokładnie siódmy dzień, łzawienie nie ustało natomiast oko wydaje się wyglądać ok; wcześniej było zaczerwienione. W środę idę na kolejne szczepienia i konsultację w sprawie oka więc dam znać.
pozdrawiam,
Michał D.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Cherry eye 10 lata 5 miesiąc temu #6639

  • szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
Nadmierne ?zawienie mo?e by? te? objawem distichiasis (dwurz?dowo?? rz?s). 30% przebadanych ameryka?skich weimarów ma z tym problem. U nas zapewne jest podobnie. Dr Garncarz, który bada psy i wystawia certyfikaty okulistyczne mówi? mi, ?e rzadko mu si? trafia weimar BEZ tego schorzenia. Lekkie distichiasis nie daje ?adnych objawów i dyskomfortu dla psa, ?zawienie pojawia si?, gdy rz?s jest wi?cej lub s? bardzo sztywne.
U nas na portalu w dziale "zdrowie" jest niestety tylko link do artyku?u o leczeniu, ale internet jest pe?en informacji o tej chorobie je?eli kto? chcia?by poczyta?. http://klub.weimaraner.pl/wp/wp-content ... czenie.pdf

ps. Derbich ty jeste? z Poznania, mo?esz skonsultowa? si? z tym lekarzem http://www.wet.pl/strona.php?p=18&okulistyka
Je?li to distichiasis, to na pewno to rozpozna, niestety zdarzy?o mu si? w przypadku jednej weimarki postawi? z?? diagnoz? (chodzi?o o inne schorzenie), wi?c uprzedzam. Niestety nie znam innego okulisty w Poznaniu.
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.134 s.