Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Dieta BARF

Re: Dieta BARF 11 lata 3 miesiąc temu #5453

  • tomaszek
  • tomaszek Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Oklaski: 1
To raczej oferta handlowa niż szczegółowe informacje odnośnie żywienia mięsożerców. Nie ma tam opisu specyfiki przewodu pokarmowego, fizjologi trafienia, norm zapotrzebowania, tabel wartości pokarmowych produktów itd.
Brakuje również cennika :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Dieta BARF 11 lata 3 miesiąc temu #5454

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
nie mowilam ze to szczegolowe informacje lecz pomysly na posilki gdyby ktokolwiek zastanawial sie nad rodzajem i roznorodnoscia porcji- to tylko przyklady!!!!! nie interesuje mnie ani cennik jak rowniez nie mialam zamiaru przedstawiac oferty handlowej...
to sa pomysly na porcje tylko o to chodzi!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Dieta BARF 11 lata 3 miesiąc temu #5455

  • Anonymous
  • Anonymous Avatar
poza tym tomaszku widze, ze jestes osoba doswiadczona i bardzo to szanuje, wybacz ja dopiero sie ucze tego sposobu zywienia i jedynie dziele swoim doswiadczeniem. Cokolwiek pisze i jest to niezgodne lub mogloby byc szkodliwe dla jakiegokolwiek psiaka, chetnie skoryguje. Mialam opory przed wprowadzeniem diety. Skonsultowalam sie z weterynarzem i wprowadzałam wszytko stopniowo. Wazne są rowniez badania krwi by wiedziec czy wszystko z psiakiem dobrze i niczego mu nie brakuje- u mnie to akurat szczeniak ktory przeciez szybko rosnie. pierwsze badanie zrobilam ok 10 dni przed rozpoczeciem diety (nie potrafie powiedziec dlaczego akurat tyle po prostu wtedy zrobilam), nastepne badanie po miesiacu od wprowadzenia a kolejne planuje za ok 2-3 miesiace. maluch do tej pory nie zachorowal ani sie nie przeziebil ma mnostwo energii, piekna siersc i zdrowy zgryz.
co do norm zapotrzebowania (moj vasim ma 6 miesiecy)- stosuje taka zasade:

-szczeniak duża rasa, bardzo aktywny do 6 miesięcy: mc x 0,02 x 2,5
przykład: szczenię 25kg: 25 x 0,02 x 2,5=1,25kg

-młody pies do 12 miesięcy:mc x 0,02 x 1,5
przykład: młody pies 35 kg: 35 x 0,02 x 1,5=1,05kg
tak karmie swojego malucha aczkolwiek ogólnie mowi sie o:
*2% masy ciala dla doroslych psow powyzej 1 roku
*5% masy ciala dla mlodych psow
*10% dla szczeniakow od 3 tygodnia
*10% dla karmiacych suk oraz spodziewajacych sie szczeniat

a w praktyce:
karmienie szczeniaka:

1. +/-5 do 7% masy ciała (nieustannie dopasowywac dzienną rację do zmieniającej się wagi ciała rosnącego szczenięcia!)=100% dziennej racji ( Czyli masa ciała x 0,05 lub 0,06 lub 0,07 ( w zaleznosci od aktywnosci, apetytu itd)= dzienna porcja/100%

2. 20% ze 100% warzywa, sałata, owoce (alternatywnie żwacze i zielone płaty żołądkowe)

3. mięso oraz mięsne kości: 80% z (80% z 100%, czyli z dziennej porcji=X)
a) samo mięso: 20-25% ( 20-25% z X)
b) surowe mięsne kości 75%-80% (75-80% z X)
(stosunek mięsa do kości ca. 50/50)

Podwyższoną racje dla szczeniąt powoli redukowac obserwujac zachowanie i wygląd szczenięcia tzn: jeśli szczenię zaczyna "opuszczac" i zostawiać posiłki lub zbytnio się zaokrąglać.Dzienne racje powoli redukować do racji dla psów dorosłych tzn. do 3% Generalnie szczenię (tak jak i dorosły pies) powinno być szczupłe.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.112 s.