Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jak to jest bać się wszystkiego !

Jak to jest bać się wszystkiego ! 6 lata 3 miesiąc temu #7675

• AgataCz.
  • AgataCz. Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Oklaski: 0
Witam serdecznie, jak pisałam kiedyś we wcześniejszym wątku z moją suczką miałam problem jeśli chodzi o jej nadpobudliwość. W pewnym sensie się to troszkę uspokoiło nie licząc momentów, że odbija jej palma i, że jak wracamy po pracy do domu to radość jej jest ogromnaaaa nad czym też ciężko jej jest zapanować - to zauważyłam od jakiegoś czasu, że jest to pies, który boi się wszystkiego :)! jest bardzo strachliwa, chociaż od małego starałam się oswajać ją z wieloma dźwiękami, ludźmi, sytuacjami oraz zwierzętami co ponoć ważne jest w okresie socjalizacji szczeniaka. Wystarczy, że podczas spaceru szczeknie jakiś pies, przejedzie za blisko samochód lub w domu coś usłyszy chowa się gdzie popadnie albo pędzi do domu - ze mną na smyczy! jedyne czego się nie boi, a wręcz lubi to jazda samochodem oraz przesiadywanie na kanapie z głową za oknem i takie obserwowanie świata :) Czy ma ktoś może jakieś pomysły lub doświadczenie w tym temacie? dodam jeszcze, że według różnych zasad i zaleceń staram się ją uczyć opanowywać emocje i wyciszać ale chyba nie idzie mi to za dobrze :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jak to jest bać się wszystkiego ! 6 lata 3 miesiąc temu #7677

• szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
Nie mam doświadczeń z lękliwymi psami. Zapewne potrzebny byłby behawiorysta.
Nie wiem, czy poniższa książka będzie pomocna, ale może warto rzucić okiem.
www.empik.com/moj-pies-sie-nie-boi-wild-...rod8570049,ksiazka-p
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/

Jak to jest bać się wszystkiego ! 6 lata 3 miesiąc temu #7678

• AgataCz.
  • AgataCz. Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Oklaski: 0
dziękuję bardzo poszukam więc czegoś w literaturze i może uda mi się znaleźć pomocną osobę w okolicach Tarnowa
Czas generowania strony: 0.092 s.