Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zjadanie patyków, gałązek, kory itp....

Zjadanie patyków, gałązek, kory itp.... 11 lata 11 miesiąc temu #2343

Kochani, ma ktoś jakąś sensowną teorie na temat zjadania wszystkiego co się nadaje do jedzenia i tego co się nie nadaje... pod czas spacerów? Chodzi o to, że nasz uroczy czorcik na spacerze nie ominie żadnego kijka, patyczka, gałązki... biegnie, czy idzie i ciągle gryzie. Od razu napiszę, że żadne „FE” nie działa i nigdy nie działało. Staraliśmy się zabierać jej te cudeńka, ale zauważyliśmy, że połyka nieraz wielkie drzazgi i teraz jeżeli już coś takiego chapnie, pozwalamy przynajmniej dokładnie pogryźć przed połknięciem. Jak złapie takiego smakołyka, to nie reaguje na przywołania do czasu, aż nie przełknie. Czy kaganiec, to jedyna rada? Podczas spacerów widzimy mnóstwo rozgryzionych na drobne kawałki patyków, stąd wniosek, że to dość powszechna przypadłość różnych psiaków, w różnym wieku i różnych ras jak i bezrasowych.
darek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Zjadanie patyków, gałązek, kory itp.... 11 lata 11 miesiąc temu #2344

Nasza Mali również zjada te smakołyki nawet do tego stopnia iż obgryza korę prosto z drzewa...więc chyba to nic złego, wychodzę z założenia że widocznie potrzebuje :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Zjadanie patyków, gałązek, kory itp.... 10 lata 11 miesiąc temu #3843

  • Ziollo
  • Ziollo Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Oklaski: 0
Witam, Ja mam weimarke 3 miesięczną i też gryzie: patyki, korę a nawet kamienie :)
A wyczytałem na Angielskim forum że te psy potrzebują określonych minerałów których nie ma w jedzeniu, więc jeżeli nie obgryzają Dębu ,,Bartek" ani nie połykają głazów narzutowych :)) to nic im nie będzie...Jak ktoś wie lepiej niech mnie poprawi...
Jeden z właśnie forumowiczów napisał iż można znaleźć kamień na spacerze i dać psu przynieść do domu..Ja tak zrobiłem i Cherry zamiast obgryzać ścianę w domu (co jej się zdarzało robić <!-- s<beczy> --><img src="{SMILIES_PATH}/beczy.gif" alt="<beczy>" title="<beczy>" /><!-- s<beczy> -->) to gryzie swój kamień..
Podobno z wiekiem przechodzi więc cierpliwości ;]

:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.073 s.