Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Fundowanie nagród na wystawy a przepisy podatkowe

Fundowanie nagród na wystawy a przepisy podatkowe 11 lata 1 tydzień temu #5670

  • szyszka
  • szyszka Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Na forum jamniczym rozgorzała dyskusja po wystawie w Katowicach:

cytat:
[i:2p9q66qo]Powinniśmy wiedzieć ze Urząd Skarbowy zabrała się za ZK i czepia się wszystkiego ;( nawet naszych ufundowanych nagród. Czyli Pucharów rozet itp

W tym roku w Katowicach obsługa ringu nie mogla wręczyć ufundowanych przez nas Pucharków i Rozet. Powodem jest Podatek od darowizny jaki musiałby z tego powodu płacić oddział.
W Katalogu tez nie zostali ujęci inni fundatorzy .Prezydent miasta czy inni. Dlatego mam prośbę aby założyć wątek z tym tematem
Fajnie by było aby wystawcy wiedzieli ,czy możemy fundować nagrody!do jakiej sumy i czy za otrzymany na wystawie pucharek tez zapłacą podatek od darowizny.

Przed wejściem na ring podeszła do nas osoba z obsługi i poinformowała mnie ze dla Hery został ufundowany Puchar i jest do odebrania w sekretariacie.Przy odbiorze zostałam poinformowana,ze oddział miał puchar odesłać do nadawcy! jednak nadawcą okazał się Producent a ten dostał tylko zlecenie wykonania i adres do wysyłki czyli ZK w P odz Katowice.Dlatego Panie w dobrej wierze przyniosły puchar na wystawę !

W innych rasach było podobnie!! Na ringu nie można było wręczać rozet nawet za BOB

Czy to wymysł Katowic? czy faktycznie przepisy sie pozmieniały? ??[/i:2p9q66qo]

Może na forum jest ktoś biegły w przepisach podatkowych?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Fundowanie nagród na wystawy a przepisy podatkowe 11 lata 1 tydzień temu #5672

  • szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
O ja cię.....
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Fundowanie nagród na wystawy a przepisy podatkowe 11 lata 1 tydzień temu #5673

  • slawek.w
  • slawek.w Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Oklaski: 0
Dobrze,że brawo można jeszcze bić bez podatku. Brawo skarbówka !!! Zaczynam rozumieć Depardieu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Fundowanie nagród na wystawy a przepisy podatkowe 11 lata 1 tydzień temu #5675

  • Agusia
  • Agusia Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 6
  • Oklaski: 0
Można prosić o link do wątku?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Fundowanie nagród na wystawy a przepisy podatkowe 11 lata 1 tydzień temu #5676

  • Liza
  • Liza Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 10
  • Oklaski: 0
Dobrze,?e brawo mo?na jeszcze bi? bez podatku. Brawo skarbówka !!! Zaczynam rozumie? Depardieu.[/quote:2c0o27lb]
To znaczy ?e przenosimy papiery na wschód.
Pozdrawiamy Kasia i Oskar oraz szaraki LIZA i VIVA
www.silverfriend.pl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Fundowanie nagród na wystawy a przepisy podatkowe 11 lata 1 tydzień temu #5678

  • szyszka
  • szyszka Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 0
Mo?na prosi? o link do w?tku?[/quote:dcj0g069]

Nie mo?na chyba, ?e jest si? posiadaczem jamnika, albo psa w typie jamnika. Forum jest zamkni?te.

Konkluzja jest taka, ?e trzeba do ka?dej nagrody do??czy? o?wiadczenie ?e nagroda jest niewielkiej warto?ci, ale jest to w weryfikacji u skarbnika oddzia?u, który organizuje klubówk? jamników (Bydgoszcz).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.117 s.