Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Implanty zebów

Re: Implanty zebów 11 lata 3 miesiąc temu #3550

• szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
Co do trwałości implantu, to pewnie bardzo dużo zależy od tego, który jest to ząb.
Chyba najbardziej narażone są przedtrzonowce i trzonowce (głównie łamacze) tak mi się wydaje...
No i pewnie zależy, co pies je. Pewnie sucha karma odpada...
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Implanty zebów 11 lata 3 miesiąc temu #3551

• Falamagda
  • Falamagda Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Oklaski: 0
Co do Czechów to nie wiem czy jest tam "oficjalny zakaz", jednak wiem, że weci się tego nie podejmują z powodów "etycznych". Publikację przeczytałam, aczkolwiek jakoś średnio do mnie przemawia argument, że brak jednego ząbka może mieć aż taki wpływ na prawidłowy rozwój szczęki :):):) No, ale jak się chce wstawić to się powód znajdzie heh Ja bym się chyba jeszcze bardziej stresowała implantem - pilnowanie non stop, aby pies nie gryzł patyków, zabawek, kamieni???? W jakąś nerwicę można się wpędzić hehe

Jeśli zaś chodzi o "moralność" hodowcy/właściciela psa z brakiem zębowym to zgadzam się z Izą w 100%.

Re: Implanty zebów 11 lata 3 miesiąc temu #3552

Ale czy zawsze braki zębowe są przekazywane? Rozważałam kiedys krycie pewnym psem, zrezygnowałam po tym, jak się dowiedziałam, że podobno nie ma jednego zęba. Czy to prawda, nie wiem, nie miałam odwagi zapytac właściciela, po prostu zrezygnowałam z krycia - ale dajmy na to, że prawda.
Do czego zmierzam - że kilka innych osób pokryło tym psem (bo jest piękny swoją drogą), i nic nie słychać, aby szczeniaki po nim miały jakiekolwiek problemy z zębami.

Moje pytanie brzmi: czy jeśli pies/suka jest wybitnym przedstawicielem rasy, to nie warto by jednak spróbować, w nadziei na to, że braki nie będą przekazywane, a za to szczenięta odziedziczą inne pożądane cechy po tym rodzicu bez zęba?

Re: Implanty zebów 11 lata 3 miesiąc temu #3553

Braki zębów to poważna wada( jak widać i dla zdrowia psa ) nie jest warta ryzyka i nawet jezeli w pierwszym pokoleniu defekt ten się nie przekaze to wszystkie szczeniaki takiego psa(czy suki) mogą tę wadę przekazywać swoim dzieciaczkom, tak więc zgadzam się z Izą to jest ryzyko dla całej rasy, nie wierzę bowiem w to że jakiś hodowca prowadziłby dokładną ( co do jednego szczeniaka i to w kazdym połączeniu ( tzn, też u szczeniakó tych szczeniaków itd), obserwcję czy wada się przeniosła. Taki pies suka powinni być odsuniete od reprodukcji KROPKA :) ( niestety)
Pozdrawiam
Edyta

Re: Implanty zebów 11 lata 3 miesiąc temu #3554

No i to jest dokładnie moje odczucie, dlatego do tego krycia nie doszło.
Smutne jest to, że o wielu psach nie wiemy i nigdy się nie dowiemy, czy mają/miały braki zębowe, więc kto wie, ile obecnie używanych w hodowli weimarów cos takiego niesie w genach...

A implanty u psa, który jest wystawiany i potem używany w hodowli, to po prostu świństwo.

Re: Implanty zebów 11 lata 3 miesiąc temu #3555

• szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
kilka innych osób pokry?o tym psem (bo jest pi?kny swoj? drog?), i nic nie s?ycha?, aby szczeniaki po nim mia?y jakiekolwiek problemy z z?bami.[/quote:36f25rlf]
Bo takie rzeczy najzwyczajniej w ?wiecie nie wychodz? na ?wiat?o dzienne.
Hodowcy nie "chwal? si?" wadami w hodowlach, wiele szczeniaków trafia na kanapy i ich w?a?ciciele najcz??ciej nie maj? nawet poj?cia, ?e pies ma jak?? wad?. Nie s? badane, bo po co, itd.
Ile w Polsce jest weimarów z wadami serca, ile z problemami z rz?sami, katarakt?, tarczyc?, ile wn?trów, ile psów z brakami z?bów? Nie wiadomo, ale co chwil? przecie? co? "wyp?ywa". Czy nie jest to dziwne, skoro we wszystkich hodowlach rzekomo psy s? zdrowe?
Czy w?a?ciciel reproduktora poinformuje ?wiat, ?e wymrozi? mu nadprogramowe rz?sy? Czy inny hodowca upubliczni fakt, ?e odrobin? naprostowa? suce z?by? Nie w tym ?wiecie.
A potem te wady "wychodz?" u dzieci, wnuków, prawnuków. I wszyscy strasznie si? potem dziwi?.
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.098 s.