Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Witam z podkarpacia;-)

Witam z podkarpacia;-) 8 lata 3 miesiąc temu #7692

  • waniliastar
  • waniliastar Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Witam serdecznie ;)
Od soboty będę posiadaczką Atosa, na którego swoją drogą długo czekaliśmy :cheer: ( zdjęcia wkrótce)
Chciałabym zaznaczyć , że ta strona i forum było dla mnie przez ostatnie tygodnie kompedium wiedzy na temat rasy psiaka na jakiego zdecydowaliśmy się ( długo mieliśmy Labradora- najwspanialszego kompana).Czytałam po nocach porady , informacje, wrażenia dumnych właścicieli i wypowiedzi Wasze utwierdziły mnie że dokonaliśmy dobrego( świadomego) wyboru...
Pozdrawiam jeszcze raz wszystkich użytkowników ( liczę na odzew włascicieli z podkarpacia okolice Mielca..)
Do zobaczenia już wkrótce ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Witam z podkarpacia;-) 8 lata 3 miesiąc temu #7693

  • szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
Witamy,
Z jakiej hodowli będzie Atos?
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Witam z podkarpacia;-) 8 lata 3 miesiąc temu #7694

  • waniliastar
  • waniliastar Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
hodowla MISIGOŚ zarejestrowana w 2013
Suka na wystawie zajęła 1 miejsce w kategorii Najpiękniejszy Pies Klasy Pośredniej
TATA Atosa II Wystawy Psów Rasowych - Gniewkowo 2015 oraz 2 miejsce w kategorii NAJPIĘKNIEJSZY PIES II Wystawy Psów Rasowych
Gniewkowo 2015
Ostatnio zmieniany: 8 lata 3 miesiąc temu przez waniliastar. Powód: błąd
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Witam z podkarpacia;-) 8 lata 3 miesiąc temu #7695

  • Agusia
  • Agusia Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 6
  • Oklaski: 0
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Witam z podkarpacia;-) 8 lata 3 miesiąc temu #7696

  • szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
Waniliastar cieszę się, że przestudiowałaś nasz portal, ale NIGDY nie radziliśmy tu kupować psów, które nie należą do Związku Kynologicznego w Polsce. Skąd więc decyzja, żeby kupić psa z ZPR?

Proszę zapoznaj się BARDZO UWAŻNIE z linkiem, który podała Agusia.

Zanim kupisz psa zapytaj swojego hodowcę Związku Psów Rasowych:
- jakie testy psychiczne mają rodzice szczeniąt /"Rodzice szczeniąt to psy o (...)bardzo stabilnej psychice"/
- jakie rodzice mają zaliczone próby polowe lub konkursy ("posiadają pasję myśliwską")
- zapytaj jaki wynik prześwietlenia w kierunku dysplazji mają rodzice (w ZKWP to badanie jest obowiązkowe)
- sprawdź cały 4-pokoleniowy rodowód Twojego szczeniaka i upewnij się, że psy w tym rodowodzie nie sa spokrewnione i sprawdź, czy mają udokumentowane pochodzenie. (Przodków weimarów pochodzących z ZKWP można prześledzić często aż od początków XX wieku, czy i tak jest z rodzicami Twojego psa?).
- spytaj czy rodzice szczeniaka mają badania serca i oczu.
- zapytaj ile było psów na wystawie, o której piszesz i ile wystaw w roku organizuje ZPR (dla ewentualnego porówniania ZKWP organizuje ok. 150 wystaw ROCZNIE, na czołowych wystawach jest pokazywanych ok. 20-30 weimarów na jednym ringu. )

ps. Nie wiem, jakie masz plany związane z psem, ale uprzedzam, że z psem pochodzącym z ZPR nie będziesz mogła brać udziału w wystawach ZKWP, ani w próbach i konkursach myśliwskich organizowanych przez Polski Związek Łowiecki, ani też w różnego rodzaju zawodach organizowanych pod patronatem FCI.
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/
Ostatnio zmieniany: 8 lata 3 miesiąc temu przez szarasfora.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Witam z podkarpacia;-) 8 lata 3 miesiąc temu #7697

  • waniliastar
  • waniliastar Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Witam!
Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź i sugestie.Psa bierzemy bez planów odnośnie wystaw czy hodowli i takie było założenie od początku. Jest to pierwsza hodowla tego Pana i bardzo dbał o to gdzie trafią pieski nie za "500-600zł".(psiaki zachipowane, zalegalizowane, z metryką) czy to że piesek jest z innego związku dyskredytuje mnie jako nabywce? Chcemy mu stworzyć wspaniały dom i chyba to się liczy. A po za tym wszędzie zdarzają się hodowcy nastawieni na tylko zysk kosztem rodowodowej suki rodzącej po dwa razy w roku.
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.113 s.