Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: zakup pieska

zakup pieska 9 lata 1 miesiąc temu #7563

  • pkasia
  • pkasia Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 7
  • Oklaski: 0
Witam. Mam pytanko w jakich "widełkach" kształtuja sie ceny pieskow ze sprawdzonych hodowli, tych wystawowych i tych z niewielkimi wadami o których mowa wyżej?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zakup pieska 9 lata 1 miesiąc temu #7564

  • szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
Wystawowy pies będzie kosztował w granicach 2,5 - 3,5 tyś. Mówię o "średniej krajowej", oczywiście pojedyncze hodowle sprzedają psy dużo drożej. Ile powinien kosztować pies na kanapę, który na wystawy się nie nadaje to zależy od hodowcy i wady psa.
Brak jądra będzie zapewne powodował konieczność przeprowadzenia przez właściciela usunięcia nie zstąpionego jądra, entropium badź ektropium na pewno zmuszą właściciela do operacyjnej korekcji powiek. To wszystko są koszty po stronie właściciela, które hodowca przy sprzedaży musi uwzględnić. Natomiast wielka biała plama na przedpiersiu to defekt wyłącznie "estetyczny". Niektóre osoby wręcz chcą weimary z taką plamą. "Eksploatacja" psa - przyjaciela rodziny, który nie był kupowany z myślą o wystawianiu nie różni się w niczym w przypadku psa z plamą lub bez. Taki właściciel z powodu plamy nie ponosi żadnego uszczerbku. Więc i obniżenie ceny nie będzie tak znaczne, jak w przypadku psa obciążonego spodziewaną interwencją lekarską.
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/
Ostatnio zmieniany: 9 lata 1 miesiąc temu przez szarasfora.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

zakup pieska 9 lata 5 dni temu #7595

  • ALAJANIK
  • ALAJANIK Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 5
  • Oklaski: 0
:) Pani Kasiu, jeżeli chce Pani kupić Weimara to jest Pani w idealnym miejscu, pyta Pani o cenę wielu ludzi chce kupić weimara jak najtaniej....tyle że to nie o to chodzi cena za niego to nic w porównaniu z kosztami jakie sie wiążą z jego utrzymaniem ( weterynarz tez kosztuje, szczepienia itd ), co chwilę widzę ogłoszenia oddam weimara i jest to strasznie przykre. Ilekroć idę na spacer z moim psem ludzie sie zachwycają nim bo to piekny pies, ale niedowierzają ile ma SIŁY I Energii i jak on szybko zasuwa po polanach i lasach z nosem przy ziemi gdzie ich pies idzie w tempie żółwim a wydawało im się że ich to wulkan energii. Ludzie którzy pytają mnie o ta rasę że też marzą o takim pytam zawsze czy są w stanie poświęcić minimum 3 godziny na spacery dziennie z nim ( z nim spacer ma być dla Niego i przynajmniej godzinę na swobodne latanie po polach lasach bo wiem jaki jest wtedy szczęśliwy las pole on tego potrzebuje...i wtedy zawsze uśmiech im znika ;) Mówię im o konsekwencji o tym że to bardzo mądre psy ale uparte oj uparte ;) Łakomczuchy które jedzą dużo jedzą i to też kosztuje jeżeli chcemy by pies był zdrowy to dajemy mu kiedy się rozwija wszystko co najlepsze. Szkolenia ( koszty ), socjalizowanie to bardzo ważne od szczeniaka trzeba temu psu poświęcić bardzo wiele uwagi czasu i być cierpliwym a ucza sie bardzo szybko, od małego chodziłam z nim wszędzie pokazywałam rożne miejsca podłoża ,dźwięki, poznawał wielu ludzi , dzieci i psów to bardzo ważne....procentuje wiem bo ma teraz już ponad rok i widzę że moja praca nie poszła na marne. Ale ten pies nie lubi być sam...to kochane bardzo przywiązane do człowieka psy , więc trzeba mieć dla niego czas i uczyć od małego zostawiania samemu w domu. Piszę to dlatego bo co chwile są ogłoszenia gdzie weimary wylatują z domu bo niszczą ( potrafią mieć wyobrażnię ;) ) bo są zbyt żywiołowe itd bo zostały kupione bez przemyślenia zauroczyły te niebieskie oczy ale te oczy sie zmieniają ;) Gratuluje męża, ja sama wyprowadzam psa, mój nie miał cierpliwości ale ja to uwielbiam i byłam na to gotowa, tyle że pies jest tak przywiązany donnie że wyje jak zostaje z mężem który jest dla niego istotą nieistotna w wszechświecie ;) Ponieważ klatka w naszym wypadku sie nie sprawdziła bo psocił to kiedy ja jestem w pracy on jest na ośrodku szkoleniowym gdzie również mamy zajęcia , rano po 6 idzie zemną na spacer taki 45 min, potem zawożę go na ośrodek gdzie ma 2 spacery i wybieg z psami i uczy się być sam i już nawet zostaje z mężem kiedy ja idę do lekarza pod warunkiem że na kanapie hehe. Odbieram go o 15 i lecimy do lasu na 1,5 godz sami albo z psem sąsiada jego kumpelą jak biegną razem to lepiej im na drodze nie stanąć ;), potem obiad sprawy domowe , i czasem polana z psami jeszcze na chwile bo zdarza sie ze kumple siadają pod oknem i czekają na niego a ja dzwonie po właścicielach że ich pies jest umnie;), wieczorem między 20 -22 wychodzę z nim na godzinny spacer;) Opisałam to żeby uświadomość co sie na siebie bierze za obowiązek, oprócz jego miłości czułości a to bardzo wrażliwe pieski to są bardzo absorbujące i kochające, nie zamieniłabym mojego psa nigdy za nic w świecie, ale wiem ile pracy mnie kosztowało i nadal jeszcze cały czas pracujemy żeby było tak jak jest, życzę powodzenia w wyborze szczeniaka, ale osobiście uważam że to szczeniak wybiera nas i to jest związek na Wiele lat ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.108 s.