Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: kupię szczeniaka

kupię szczeniaka 8 lata 1 miesiąc temu #7718

  • ivy
  • ivy Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 2
  • Oklaski: 0
Witam,
chcielibyśmy powiększyć naszą rodzinę o psa :) po zdobyciu wszelkich informacji zdecydowaliśmy się na weimarskiego krótkowłosego. Czytałam, że dobrze jest wybrać szczenię, kiedy jest jeszcze przy matce, odwiedzać go i przyzwyczajać do nowej rodziny, żeby potem łatwiej mu było zaakceptować nowy dom. Czy to prawda?
Mam też najistotniejsze pytanie. Czy ktoś z Państwa ma do sprzedania szczenię ( płeć obojętna) z miotu bardzo młodego lub planowanego? Interesuje mnie pies do kochania, a nie na wystawy, więc najchętniej przyjęłabym takiego malca, który dla wytrawnych hodowców nie jest atrakcyjny, a za którego cena z kolei jest może ciut niższa niż za przyszłego medalistę ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

kupię szczeniaka 8 lata 1 miesiąc temu #7721

  • nichya_nazir
  • nichya_nazir Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 1
Witam :)
Jeśli mogę spytać skąd taka decyzja w wyborze tej akurat rasy?
Zanim zdecydujemy się na daną hodowlę warto w ogóle zrobić rozeznanie, odwiedzić i poznać dorosłe osobniki. Szczeniaka odbiera się od 8 tygodnia, a rezerwacje na konkretne pieski z miotu przeważnie przypadają na 6 tydzień, nie ma więc obaw i spokojnie można odwiedzać hodowlę i przyzwyczajać już wybranego szczeniaka do swojego zapachu. Na stronie klubu ma Pani wykaz aktualnych i planowanych miotów. klub.weimaraner.pl/index.php?option=com_...le&id=122&Itemid=847
Czy będzie to szczeniak wystawowy czy do kochania, proszę koniecznie zwrócić uwagę by hodowla była zarejestrowana w Polskim Związku Kynologicznym (nie podlegają pod niego wszelkie kluby rasy i stowarzyszenia).
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

kupię szczeniaka 8 lata 1 miesiąc temu #7722

  • szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
nichya_nazir napisał:
Witam :)
proszę koniecznie zwrócić uwagę by hodowla była zarejestrowana w Polskim Związku Kynologicznym

Nie w PZK tylko w Związku Kynologicznym w Polsce - ZKwP. ZKwP to jedyna organizacja w PL będąca członkiem FCI.
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): ivy

kupię szczeniaka 8 lata 1 miesiąc temu #7723

  • nichya_nazir
  • nichya_nazir Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 1
Tak tak miałam na myśli ZKwP, odwróciłam i zrobił się "babol".
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

kupię szczeniaka 8 lata 1 miesiąc temu #7724

  • ivy
  • ivy Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 2
  • Oklaski: 0
Decyzja podyktowana jest właśnie trochę sentymentem ( znałam kilka osobników dorosłych w bliskich rodzinach i wszystkie bardzo dobrze wspominam) Poza tym oczywiście czytaliśmy na temat potrzeb i cech charakterystycznych różnych ras, tak abyśmy mogli jak najlepiej spełniać funkcję rodziny dla psa i jego wymagań.
dziękuję za radę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.113 s.