Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Klatka dla szczeniaka

Klatka dla szczeniaka 7 lata 11 miesiąc temu #7760

  • A_C_Rico
  • A_C_Rico Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Nie wydaje mi się dziwne :-) każdy pies jest inny, a wyzel, stworzony do pracy z człowiekiem tym bardziej. Ale może masz rację i mam psa z problemem behawioralnym. Pewnie lepiej gdyby wypowiedzial sie ktoś, kto zna rasę naprawdę od podszewki, jakiś hodowca?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Klatka dla szczeniaka 7 lata 11 miesiąc temu #7761

  • lupus1
  • lupus1 Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 6
  • Oklaski: 0
Zachowanie jakie opisałeś często można zaobserwować u różnych psów, kundli jak i rasowych. Nie jest to jakiś strasznie rzadki przypadek ani przypadłość wyżła czy innej rasy pracującej w ścisłym kontakcie z człowiekiem. Są psy twarde i miękkie. Jeden boi się burzy, drugi psów a trafi się taki przy którym strzelisz i przybiegnie sprawdzić co to takiego, pogryzie go pies a on dalej będzie merdał ogonem na spacerze do drugiego. Nie otrzymasz raczej żadnej odpowiedzi - po prostu ktoś najpierw musiałby zobaczyć reakcje psiaka w realu, w różnych sytuacjach. W miejscu gdzie pies czuje się "u siebie" i w obcym terenie. Za dużo względnych żeby definiować z opisu przez forum. :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Klatka dla szczeniaka 7 lata 11 miesiąc temu #7762

  • A_C_Rico
  • A_C_Rico Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Piszesz, że mój pies ma problem, bo inne nie są dla niego atrakcją, po czym stwierdzasz, że to częsta sytuacja. Serio, tyle psów ma problemy? ;-) Tak jak powiedziałam, przez te lata kiedy mam Rycha nauczyłam się go obserwować, wiem co sprawia mu radość, co dyskomfort i nie ma potrzeby go do tego zmuszać, nie potrzebuję diagnozy ;-) odniosłam sie do ludzi bardziej doswiadczonych, bo jestem przekonana, że powiedzieliby Ci to co ja.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Klatka dla szczeniaka 7 lata 11 miesiąc temu #7763

  • lupus1
  • lupus1 Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 6
  • Oklaski: 0
Myślę że ta polemika nie ma sensu - do niczego nie prowadzi. Łapiesz za słówka, odnosisz do ludzi bardziej doświadczonych. Nie spytałaś o moje doświadczenie. Oceniasz sugerując się stażem na forum? Mam 41 lat i od dziecka kontakt z psami, kotami i kupą innych zwierząt i ptaków. Sporo się przewinęło i różne rasy. Owczarki niemieckie, rottweiler, kaukaz, bokser, kundle a nawet wilcza hybryda. Nie wydaje mi się więc że mam mało doświadczenia- no może z wyżłami bo to mój pierwszy. Mam go więcej niż niejeden hodowca.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Klatka dla szczeniaka 7 lata 11 miesiąc temu #7764

  • A_C_Rico
  • A_C_Rico Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
Ano nie ma. Pozdrowienia :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Klatka dla szczeniaka 7 lata 10 miesiąc temu #7765

  • Marika
  • Marika Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Eragon Silvery Passion
  • Posty: 17
  • Oklaski: 0
To się dołączę do rozmowy, po długiej przerwie. Już myślałam, że nikt nie odpowie. :)
Zgadzam się z przedmówcą, że przyzwyczajać do klatki trzeba zanim pojawią się problemy (uważam, że wielu można uniknąć w ten sposób/ ja najbardziej boję się lęku separacyjnego, słyszałam, że sporo weimarów na to cierpi). Klatka to bezpieczna norka, pies ma tam swój azyl i czuje się bezpiecznie. Mam plany wystawowe związane z moim weimarkiem, no i chcemy go zabierać gdzie tylko się da n wakacje i inne podróże. Dlatego klatka bardzo przychodzi z pomocą, bo gdziekolwiek jesteś, to psiak ma domek, w którym czuje się dobrze.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Teraz mam kolejną sprawę MISKI NA PODWYŻSZENIU CZY NIE. Weimary są dość podatne na skręt żołądka. I jedne badania mówią, że w takim wypadku miski powinny być na stojaku a te z USA mówią, że wręcz stojak przyczynia się do skrętu. Czy wiecie coś możę na ten temat?

Swoją drogą fajnie by było gdyby fachowcy od weimarów trochę więcej pisali na forum. Jestem też na dogomani, ale tu wszyscy mamy tą samą rasę, więc te informacje są cenniejsze.
Pewnie hodowcy biegają ze swoimi psiakami dzień i noc :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.110 s.