Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Próby Pracy

Próby Pracy 7 lata 9 miesiąc temu #7781

  • Marika
  • Marika Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Eragon Silvery Passion
  • Posty: 17
  • Oklaski: 0
Witam,
mam pytanie dotyczące prób pracy. Jak długo trwa szkolenie przygotowujące do PP i ile mniej więcej kosztuje. (Szukam kogoś w okolicach Poznania).
Kolejna rzecz kiedy je zacząć (mój Hugo ma teraz 3 miesiące).
I najważniejsza rzecz. Hugo jest z polskiej hodowli, metryka z ZKwP, ale na razie mieszkamy w Holandii. Czy certyfikat prób pracy muszę mieć zdany w Holandii czy jest to międzynarodowe. Chodzi mi o to czy te próby są takie same wszędzie i tak jak z rodowodem czy certyfikat jest uznawany w całej UE, czy też musiałabym osobno zrobić PP w PL a osobno w NL? Psa będę chciała wystawiać w obu krajach.
Zasady w Holandii są takie, że na wystawy pies nie musi mieć PP ale jeśli ma być reproduktorem to tak. A ja chciałabym żeby był.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Próby Pracy 7 lata 9 miesiąc temu #7782

  • szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
d) pies zarejestrowany w uznanej przez FCI zagranicznej organizacji i spełniający jej wymogi
hodowlane, może być użyty przez członków ZKwP bez dodatkowych wymogów, również jeśli czasowo
przebywa w Polsce.
e) reproduktor importowany z zagranicznej organizacji zrzeszonej w FCI jest umieszczany na liście
reproduktorów, o ile spełniał poprzednio lub uzupełnił, po zarejestrowaniu w Związku, wymogi
Regulaminu Hodowli Psów Rasowych ZKwP.
Jeżeli pies będzie zarejestrowany w tej chwili w Holandii to robisz uprawnienia według holenderskich wymogów. Jeżeli wrócisz do Polski czasowo, to pies dalej może być zarejestrowany w NL i kryć w PL, jeżeli wracasz na stałe do PL, to musisz przerejestrować do ZKwP i wtedy sprawdzić, czy pies spełnia polskie wymogi. Jeżeli według holenderskich wymogów pies musi zaliczyć konkurs/próby na których jest stójka i praca w wodzie, to nie musisz robić na zapas polskich PP, bo honorowane będą te holenderskie. Jeżeli holenderskie PP to np. praca na włóczkach, po farbie czy samo sprawdzenie stójki, to takich prób nie użyjesz w PL. Test/konkurs zagraniczny, aby być honorowany w PL musi mieć przynajmniej taki zakres jak polskie PP.
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/
Ostatnio zmieniany: 7 lata 9 miesiąc temu przez szarasfora.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Próby Pracy 7 lata 9 miesiąc temu #7783

  • Marika
  • Marika Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Eragon Silvery Passion
  • Posty: 17
  • Oklaski: 0
Bardzo dziękuję. A kiedy najlepiej zacząć szkolenie na PP?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Próby Pracy 7 lata 9 miesiąc temu #7787

  • szarasfora
  • szarasfora Avatar
  • Wylogowany
  • Site Admin
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 5
Do 6 miesiąca życia robimy apel (czyli posłuszeństwo i podstawowe komendy), potem zaczynamy trening użytkowy. Oczywiście w czasie tych pierwszych 6 miesięcy oswajamy psa z wodą i zabieramy do lasu i na pola, aby rozbudzić jego zainteresowanie różnymi zapachami.
Iza & Szara Sfora
www.weimaraner.pl/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.103 s.