CACIB Warszawa 7-8.04.2018

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Warszawa 07.04.2018

sędzia: Renata Petkeviciene (LT)

Wyżeł weimarski krótkowłosy

---PSY---
Klasa Młodzieży (1)
2083 CYRUS Camistar
 
Klasa Pośrednia (1)
2084  BLUESKAY z Lasów Preczowskich
 
Klasa Użytkowa (2)
2085 HOMER SKY BLUE Grey Fields
2086 TOKAY Camistar
 
Klasa Championów (3)
2087 DANTE GREY TEAM Szara Wiara
2088 LOKI Atria Cordis
2089 OZYS Wiemaraners House
 
---SUKI---
Klasa Młodszych Szczeniąt (2)
2090 D’Argento Vien B-PERFECT
2091 MIRACLE Artemis Canes
 
Klasa Młodzieży (3)
2092 AVERA Weimaraners House
2093 Canis Fortuna IDA
2094  Wannabe Boogie Woogie By Atria Cordis
 
Klasa Pośrednia (2)
2095 FIRST LADY Joy Spirit
2096 TOLA Weimarstars
 
Klasa Otwarta (5)
2097 Canis Fortuna FANTASIA
2098 Istha Silver Friend 
2099 JEN Good Dog Poland
2100 OXANA Silver Friend
2101 Romantica Sky Garden
Czytaj dalej...

CWC Piaseczno 25.03.2018

II KWPR w Piasecznie 25.03.2018

Ring: 9 Niedziela

Sędzia: Mirosław Olejnik (PL)

 

12.45 Wyżeł weimarski krótkowłosy (11)

Psy - Males
Klasa młodzieży - Junior Class 1
1045 WHEELS ON FIRE by Atria Cordis - Hoffmann Magdalena - Osiek Nad Wisłą, Polska - Zw.Mł, NJ, BOS, BIS JUNIOR II
 
Klasa pośrednia - Intermediate Class 1
1046 BLUESKAY z Lasów Preczowskich - Witkowska Klaudia - Ząbki, Polska - dosk. 1, CWC
 
Klasa użytkowa - Working Class 3
1047 HOMER SKY BLUE Grey Fields - Mucha Alina - Warszawa, Polska - dosk. 2
1048 TOKAY Camistar - Kowalczyk Iwona - Dosin, Polska - dosk. 3
1049 ZAYON Atria Cordis - Mikus-Koralewska Dorota - Góra Kalwaria, Polska - Dosk. 1, CWC, Najlepszy Pies Uzytkowy w Rasie
 
Suki - Females
Klasa młodszych szczeniąt - Minor Puppy 1
1050 Miracle Artemis Canes - Glowacki Bohdan - Gąsocin, Polska - wo 1, Best Baby, BIS BABY II
 
Klasa młodzieży - Junior Class 1
1051 AVERA Weimaraners House - Maj Aneta - Lublin, Polska - bdb
 
Klasa pośrednia - Intermediate Class 3
1052 Just Dance Brown Sugar - Bardo Andrzej - Nowa Wieś Warszawska, Polska - ?
1053 Luna Dumka Bielańska Sfora - Pietrowicz Izabela - Warszawa, Polska - bdb 3
1054 MASZA Szara Pasja - Majewska Jolanta - Warszawa, Polska - dosk. 1, CWC, BOB, BOG II
 
Klasa otwarta - Open Class 1
1055 Istha Silver Friend - Sęk Magdalena - Łódz, Polska - CWC?
Czytaj dalej...

CWC Świebodzice 25.03.2018

64 KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH (CWC) 25.03.2018 R. Świebodzice (o/Wałbrzych)

Sędzia: Tomasz Borkowski

Wyżeł weimarski długowłosy (5) 12.55

Psy - Males
Klasa użytkowa - Working Class 1
701 ASPEN HAMRSTEIN- Cisecka Lacinova Michaela - Vysoke Studnice, Czechy
 
Klasa championów - Champion Class 2
702 ANGUS Crazy Forever - Sloupensky Pavel Monika Sloupenska- Broumov, Czechy
703 GOUDDY SACHMET - Wojciechowska Joanna Ewa Błauciak- Kotla, Polska
 
Suki - Females
Klasa młodzieży - Junior Class 1
704 COOKIE Crazy Forever - Sloupensky Pavel Monika Sloupenska- Broumov, Czechy
 
Klasa użytkowa - Working Class 1
705 BONA Crazy Forever - Dohnalek Milos - Hribojedy, Czechy

 

Wyżeł weimarski krótkowłosy (16), g. 13:05

psy (8)

młodszych szczeniąt (2)
706 CAR z Lasów Preczowskich, srebrzysto-szare, wł. Mirosława Jasińska, Polska - wo 2
707 DELUSION Gray Arrow, srebrzysto-szare, wł. Katarzyna Hadyńska, Polska -  wo 1, BIS Młodszych Szczeniąt III

szczeniąt (2)
708 IT'S MY PASSION Just Weimaraner (FCI), srebrno-szare, wł. Kornela Nowak, Polska - wo 2
709 Listen To Your Heart Alive Silver, srebrno-szare, wł. Magdalena Sekular-Łuczak, Polska - wo. 1

młodzieży (4)
710 BURGER MAN Just Dance (FCI), srebrzysto-szare, wł. Agata Makowczyńska, Polska
711 DŻODŻO GREY ARMAGEDON (FCI), srebrzysto-szare, wł. Małgorzata Leńczuk, Polska
712 LUCKY LOSER Imperium Star, szare, wł. Katarzyna Hadyńska, Polska -  dosk. 1, Zw.Mł, NJ, BOB, BIG III
713 TRIO A-Awa, srebrzysto-szare, wł. Justyna Kozłecka, Polska - dosk. 2

suki (8)

młodszych szczeniąt (3)
714 D'Argento Vien FCI B-MON SALAI, srebrno-szare, wł. Klaudia Biała, Polska - wo 2
715 DESTINY Gray Arrow, srebrzysto-szare, wł. Katarzyna Hadyńska, Polska - wo 1
716 X'TRA DANGY AFERA Star of Elune (FCI), srebrzysto-szare, wł. Ilona Klimek, Polska - wo. 3

pośrednia (2)
717 BLUE JEAN BLUES Just Dance (FCI), srebrno-szare, wł. Joanna Wojciechowska, Polska - dosk. 1, CWC?
718 D'Argento Vien AVALON USS ARIZONA, srebrzysto-szare, wł. Agata Owczarska, Polska - dosk. 2

otwarta (1)
719 DRAKA Grey Passion (FCI), srebrzysto-szare, wł. Ilona Klimek, Polska - dosk. 1, CWC

championów (2)
720 FALSA MUSICA A-awa, szaro-srebrne, wł. Michał Piaskowski, Polska - dosk. 2
721 FANTASIA SAPORE Atria Cordis, srebrno-szare, wł. Agata Owczarska, Polska- dosk. 1, CWC, BOS

Czytaj dalej...

III Krajowa Wystawa Użytkowych Psów Ras Myśliwskich 17.03.2018

III Krajowa Wystawa Użytkowych Psów Ras Myśliwskich 17.03.2018

sędzia Sędzia  Aleksander Skrzyński

Wyżeł Weimarski Krótkowłosy

PSY

Klasa pośrednia - liczba: 1

nr kat. 37 Fenomena Team SOMA - dosk. 1, 

Klasa użytkowa - liczba: 1

nr kat. 38 TOKAY Camistar - Kowalczyk Iwona  - dosk. 1, CWC, BOB, BOG IV

Wyżeł Weimarski Długowłosy

PSY

Klasa użytkowa - liczba: 1

nr kat. 39 Aspen Hamrštein??? - Michaela Číšecká Lacinová 

Czytaj dalej...

CWC Choceń, 11.03.2018

VI Zimowa Krajowa Wystawa Psów Rasowych Choceń, 10-11 marca 2018r.

ring: 2 Niedziela / Sunday

Sędzia: Bogusława Szydłowicz-Polańczyk (PL)

 

13.25 Wyżeł weimarski krótkowłosy (12) Weimaraner kurzhaarig / Weimaraner Short-haired

Psy - Males

Klasa młodszych szczeniąt - Minor Puppy 1

804 DELUSION Gray Arrow - Hadyńska Katarzyna - Dębogóra, Polska

Klasa szczeniąt - Puppy Class 1

805 LUCKY LOSER Imperium Star - Hadyńska Katarzyna - Dębogóra, Polska

 

Klasa  młodzieży - Junior Class 3

806 CARACAS Camistar  - Marton Klaudia - Warszawa, Polska

807 CYRUS Camistar - Wielgosz Dariusz - Chełmno, Polska

808 WHEELS ON FIRE by Atria Cordis - Hoffmann Magdalena - Osiek Nad Wisłą, Polska

 

Klasa pośrednia - Intermediate Class 1

809 CLAUDE HOMAR Nova Espera - Kierczyńska Agnieszka - Nakło Nad Notecią, Polska

Klasa championów - Champion Class 1

810 OZYS Weimaraners House - Treichel Anna - Czarże, Polska

 

Suki - Females

Klasa młodszych szczeniąt - Minor Puppy 1

811 DESTINY Gray Arrow - Hadyńska Katarzyna - Dębogóra, Polska

Klasa młodzieży - Junior Class 1

812 AGNES Ventus Grey - Kielar-Gryś Marta - Chechło II, gm. Dobroń, Polska

Klasa otwarta - Open Class 2

813 BLUE DENIM Alive Silver  - Kubas-Fałczyk Anna - Dąbrowa Chełmińska, Polska

814 JEN Good Dog Poland  - Wrzesińska Anna - Toruń, Polska

Klasa użytkowa - Working Class 1

815 HEART BREAKER Alive Silver - Hoffmann Magdalena - Osiek Nad Wisłą, Polska

Czytaj dalej...

CWC Jarosław 10.03.2018

CWC Jarosław 10.03.2018 

 
Sędzia: Izabella Krasowska - Salamon
asystent: Paweł Zaręba
 
PSY:
Klasa młodzieży:
511 Caracas CAMISTAR (Rhino Grafenek & Jacqueline Grey Fellow) - Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior, BOB, BOG I, BIS Junior 3
 
SUKI:
Klasa szczeniąt:
512 Lady in grey ALIVE SILVER (Kolata’s Surfers Paradise & Incredible Indya Alive Silver)
 
Klasa młodzieży:
513 Eluna DOTYK POŁUDNIA (Atrey Forever Hero of Diam Weim & Cyga z Zebrzydowic)- ex.2
514 Wannabe Boogie Woogie by ATRIA CORDIS (It’s My Grey Goose & Grace Kelly Atria Cordis)- ex.1/2, Zwycięzca Młodzieży, Zwycięzca Płci Przeciwnej
 
Klasa Pośrednia:
515 Freya JOY SPIRIT (Malayka Grey Fellow & Zayon Atria Cordis)- ex. 1 CWC
 
Klasa otwarta:
516 Romantica SKY GARDEN (Jabo After Ishtar & Innocente A-Awa) - dosk. 1
 
Klasa Championów:
Malayka GREY FELLOW (Joko Grey Fellow & Bromhund Sensation at Graynie)- ex.1 CWC, Najlepsza Dorosła Suka
Czytaj dalej...

Uchwały ZKwP z dnia 5.02.2018

Zarząd Główny ZKwP na posiedzeniu plenarnym w dniu 5.02.2018 r. podjął następujące uchwały:
  1. Odwołał pana Tomasza Sławika z funkcji skarbnika Zarządu Głównego oraz powierzył obowiązki skarbnika pani Beacie Kujawskiej.
  2. Ustalił zasadę, że krajowemu sędziemu wystawowemu, który na Europejskiej Wystawie Psów Rasowych 2018 pełnił będzie rolę stewarda ringowego, praca na ringu zaliczona zostanie jak sędziowanie w ramach własnej specjalności, zgodnie z § 31 Regulaminu Sędziów i Asystentów. Przyjęto, że jeden dzień pracy w ringu równy jest jednemu sędziowaniu. Zasada ta nie dotyczy sędziów międzynarodowych po rozszerzeniu na kolejną specjalność oraz pracy w roli sekretarza ringowego i tłumacza.
  3. Zatwierdził treść opinii Zarządu Głównego ZKwP w sprawie projektu nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt <link>
  4. W związku z rezygnacją p. Stanisława Podlaskiego powołał pana Andrzeja Szutkiewicza na przewodniczącego Klubu Rottweilerów - komisji ZG.
  5. Odwołał panią Agatę Semik z Komitetu Organizacyjnego Euro 2018 i powołał na jej miejsce pana Marcina Luciaka.
Czytaj dalej...

Demonstracja w obronie polskich tradycji łowieckich

Obecnie w Sejmie trwaja prace nad Ustawą zmieniającą Prawo Łowieckie. Poprawkami do Ustawy zostały wprowadzone zapisy mówiące o zakazie używania żywej zwierzyny podczas szkolenia i testowania psów myśliwskich.

W efekcie tych ogólnikowych zapisów wyżły weimarskie nie będą mogły być m.in. szkolone do pracy w dużym polu, ponieważ Ustawa zakazuje płoszenia żywej zwierzyny. Konsekwencją tego zapisu będzie brak możliwości organizowania prób pracy wyżłów oraz konkursów na których dochodzi do płoszenia ptactwa (Field Trials, konkursy wielostronne i wszechstronne).

Ustawa spowoduje, że:

  • żaden weimar nie zostanie prawidłowo ułożony do polowania
  • myśliwi będą mogli szkolić swoje psy jedynie podczas polowania, co jest absolutnym absurdem!
  • testować weimary będzie można na konkursach organizowanych zagranicą, ale nie-myśliwi praktycznie nie będą mieli szansy na przygotowanie swoich psów do tych konkursów
  • do hodowli nie będą brane pod uwagę aspekty użytkowe (ZKwP będzie musiało usunąć wymóg prób polowych koniecznych do uzyskania uprawnień hodowlanych z regulaminu)
  • populacja wyżłów weimarskich w PL ukierunkuje się na wygląd ("linia wystawowa"), cechy użytkowe rasy nie będą miały znaczenia
  • żaden weimar nie uzyska certyfikatu użytkowości WCC uprawniającego do zgłoszenia na wystawie w klasie użytkowej
  • żaden weimar nie będzie miał możliwości zdobycia interchampionatu CIB  

Dlatego proszę - protestujmy przeciwko tym zapisom!

WTOREK - 6.03.2018 -  GODZINA 10:00  pod Sejmem - WARSZAWA!

Więcej informacji na FB https://www.facebook.com/events/228024341092946/

Czytaj dalej...

CACIB ZIELONA GÓRA 4.03.2018

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych (CACIB) - ZIELONA GÓRA 2/3/4.03.2018

Ring: 7 Niedziela / Sunday

Sędzia: Ivan Vasiljevic (RS)

TRANSMISJA ON-LINE z wystawy: http://wystawapsow.eu

28467989 10156187265976350 4128241505997422592 n 

11.10 Wyżeł weimarski krótkowłosy (27)

Weimaraner kurzhaarig / Weimaraner Short-haired

Psy - Males

Klasa młodszych szczeniąt - Minor Puppy 2

1536 D'Argento Vien B-FRESH - Owczarska Agata Dariusz Trocha- Łódź, Polska - wo 1, BIS BABY

1537 DELUSION Gray Arrow - Hadyńska Katarzyna - Dębogóra, Polska - wo 2

 

Klasa szczeniąt - Puppy Class 2

1538 IT'S MY PASSION Just Weimaraner - Nowak Kornela - Wrocław, Polska - wo 2

1539 LUCKY LOSER Imperium Star - Hadyńska Katarzyna - Dębogóra, Polska - wo 1,BIS puppy III

 

Klasa młodzieży - Junior Class 6

1540 Burger Man Just Dance - Makowczyńska Agata - Wilczyn, Polska - dosk. 3

1541 CARACAS Camistar - Marton Klaudia - Warszawa, Polska - dosk. 2

1542 CYRUS Camistar - Wielgosz Dariusz - Chełmno, Polska

1543 DŻODŻO Grey Armagedon - Leńczuk Małgorzata - Wałbrzych, Polska

1544 TANGO A-Awa - Walczak Andrzej - Sątopy, Polska - nb

1545 WHEELS ON FIRE by Atria Cordis - Hoffmann Magdalena - Osiek Nad Wisłą, Polska - Zw.Mł, NJ, BOB, BOG I, BIS IV

 

Klasa otwarta - Open Class 1

1546 IVAN Silver Friend - Nowaczyk Kinga - Sławno, Polska - CWC, res.CACIB

 

Klasa użytkowa - Working Class 1

1547 ULVER A-Awa - Walczak Andrzej - Sątopy, Polska - dosk. 1, CWC

 

Klasa championów - Champion Class 1

1548  ALVIN Alive Silver? - Zdanowicz Piotr Aleksandra Szydłowska- Droszków, Polska

 

Suki - Females 

Klasa młodszych szczeniąt - Minor Puppy 2

1549 D'Argento Vien B-PERFECT - Budczenkow Wiktoria - Goscino, Polska - wo 1

1550 DESTINY Gray Arrow - Hadyńska Katarzyna - Dębogóra, Polska - wo 2

 

Klasa młodzieży - Junior Class 3

1551 Blue Berry Star Warriors - Pastuszek Radosław - Lubrza, Polska - dosk. 3

1552 BLUE JEAN BLUES Just Dance - Wojciechowska Joanna Witold Wojciechowski- Kotla, Polska - dosk, 1, Zw.Mł

1553 DORIS Grey Armagedon - Dwornik Karolina - Sośnie, Polska - dosk. 2

 

Klasa pośrednia - Intermediate Class 2

1554 ORDONKA A-Awa - Sątopy, Polska - dosk. 2

1555 TOLA Weimarstars - Preiss Marta - Koziegłowy k/Poznania, Polska  - dosk. 1, CWC

 

Klasa otwarta - Open Class 3

1556  FIRST LADY Joy Spirit  - Hoffmann Warzocha Dorota - Kamionki, Polska

1557 JEN Good Dog Poland - Wrzesińska Anna - Toruń, Polska - dosk. 1, CWC

1558 X FACTOR Atria Cordis  - Szopa Joanna - Środa Śląska, Polska - dosk. 2

 

Klasa użytkowa - Working Class 2

1559  Great Future Just Weimaraner - Mueller Anne Benjamin Starke- Berlin-Wannsee, Niemcy - dosk. 2

1560  ZAIDEE OF Atria Cordis  - Buła Kacper - Góra Kalwaria, Polska - dosk. 1, CWC, res.CACIB

 

Klasa championów - Champion Class 1

1561 FANTASIA SAPORE Atria Cordis - Owczarska Agata - Łódź, Polska - CWC, CACIB, BOS

 

 

Klasa weteranów - Veteran Class 1

1562 Weimaranus JUST DANCE - Wojciechowska Joanna - Kotla, Polska

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS