Choroby wyżłów weimarskich

Wyżły weimarskie uważane są za psy cieszące się bardzo dobrym zdrowiem. Od początku istnienia rasy hodowane były przede wszystkim do celów użytkowych, stąd tylko zdrowe i wytrzymałe psy miały szansę na przeżycie i dalszą reprodukcję. Również ich budowa anatomiczna służąca efektywnemu wykonywaniu pracy nie powoduje dodatkowych problemów zdrowotnych, jak to czasami się zdarza u psów innych ras.

Choroby na poniższym spisie występują u weimarów rzadko, ale zanotowano w światowej populacji wystarczającą ilość przypadków, aby umieścić je na liście chorób MOGĄCYCH wystąpić u wyżłów weimarskich.

Najprawdopodobniej zobaczycie szczeniaka z przepukliną pępkową, spotkacie wyżła z jednym jąderkiem i być może usłyszycie o jakimś weimarze z dysplazją. Ale na większość chorób z tej listy wasz weimar nigdy nie zachoruje, ani też nie będziecie umieli wymienić żadnego znanego wam przypadku wśród znajomych.

Poniższa lista ma na celu uświadomienie istnienia pewnych schorzeń i zwrócenie uwagi na wystąpienie ewentualnych objawów chorobowych.

Choroby uwarunkowane genetycznie

Choroby inne